KONSULTANCI
CALIVITA

KATARZYNA DUBIEL
MAREK DUBIEL

Kom: 66 303 95 14
Tel: 13 4939728

aquarion
Slajd 1

Jonizowana woda alkaliczna -
najlepszy suplement XXI wieku dla całej rodziny.

Slajd 2

Każdego dnia pij bogatą w tlen,
jonizowaną wodę alkaliczną dla zdrowia i urody.

Slajd 3

Aquarion - najlepsze i najnowocześniejsze na świecie
urządzenie do oczyszczania i jonizacji wody.

NextPrev

Woda butelkowana - za czy przeciw?

 

Czy naprawdę potrzebujemy wody butelkowanej?

 

Przeprowadzone badania wykazały, że spożywanie wody butelkowanej często błędnie wiązane jest ze zdrowym trybem życia.

 

Wiele osób uważa, że woda butelkowana zawiera czystą, a nawet źródlaną wodę. Czy tak jest w rzeczywistości?

 

Niestety, nie ma żadnej gwarancji potwierdzającej fakt, że woda w butelkach jest zdrowsza niż ta z kranu. Na domiar tego, około 40% wody butelkowanej wywodzi się z wody kranowej. Często zdarza się, że jedyna różnica pomiędzy nimi polega na uzupełnieniu składników mineralnych.

 

Warto również pamiętać, że dystrybucja wody butelkowanej ma negatywny wpływ na środowisko. Otóż transport wody butelkowanej na znaczne odległości wymaga niewiarygodnie dużych ilości paliw kopalnianych, natomiast woda kranowa rozprowadzana jest poprzez energooszczędną infrastrukturę.

 

Tylko w samej Europie zapotrzebowanie na wodę w butelkach pochłania aż 35 milionów baryłek ropy naftowej rocznie, co jest porównywalne do ilości benzyny wykorzystywanej przez 2 miliony samochodów w ciągu jednego roku.

Politereftalan etylenu (PET), najczęściej używany materiał do wyrobu butelek, wywodzi się z ropy naftowej. Aby sprostać światowemu zapotrzebowaniu na wodę butelkowaną, rocznie produkuje się 2,7 miliona ton plastiku. W celu zilustrowania tego zjawiska, tylko w samej Europie w 2004 roku wyprodukowano 52 000 000 000 l wody butelkowanej, zużywając przy tym olbrzymie ilości energii.

 

Zdumiewający jest fakt, że aż 86% plastikowych butelek na wodę kończy na wysypisku śmieci. Podczas ich spalania do środowiska są emitowane szkodliwe gazy, jak chociażby chlor i pyły zawierające metale ciężkie.

 

Z tego powodu, w wielu częściach świata, m.in. w Europie i Stanach Zjednoczonych, wprowadzono regulacje dotyczące jakości wody z kranu. W zależności od obszaru jej jakość jest znacząco różna, zaleca się więc używanie wody filtrowanej, co ma pomóc w usunięciu możliwych zanieczyszczeń.

 

AQUARION to urządzenie do filtrowania wody, które posuwa się o krok dalej i pozwala na spożywanie czystej, zjonizowanej wody alkalicznej, pozbawionej wszelkich zanieczyszczeń i toksyn, takich jak metale ciężkie, chlor czy pestycydy.

 

Warto podkreślić, że zjonizowana woda alkaliczna może przywrócić prawidłowe parametry równowagi kwasowo-zasadowej organizmu (prawidłowe pH), które zostały zaburzone w wyniku stosowania dodatków do żywności, lekarstw i żywności.

 

Nie wolno zapominać, że woda butelkowana, oprócz negatywnego wpływu na środowisko, związanego z jej dystrybucją, może kosztować nawet 10 000 razy więcej niż woda z kranu!

 

Prosta kalkulacja:
 

  • Koszt 1 butelki (1,5 l) średniej jakości wody mineralnej wynosi ok. 2-4 PLN
  • W czteroosobowej rodzinie wypija się średnio 12-15 butelek na tydzień.
  • Jest to koszt rzędu 1200 – 3200 PLN/ROK
  • Oznacza to, że koszty przeznaczone na zakup jonizatora AQUARION zwrócą się w przeciągu 2 – 4 lat, natomiast żywotność tego urządzenia to ok. 20 lat.

 

PLUS INNE CZYNNIKI NIEFINANSOWE:
 

  • Prawidłowy poziom pH
  • Zdrowsze życie
  • Komfort użytkowania
  • Nie musisz już się martwić o jakość wody pitnej
  • Ochrona środowiska i wiele, wiele więcej…

 

CVI Europa
Źródła: Container Recycling Institute, US data, Pacific Institute, 2006 Earth Policy Institute ’Bottled Water: Pouring Resources Down the Drain’, Emily Arnold and Janet Larsen