KONSULTANCI
CALIVITA

KATARZYNA DUBIEL
MAREK DUBIEL

Kom: 66 303 95 14
Tel: 13 4939728

aquarion
Slajd 1

Jonizowana woda alkaliczna -
najlepszy suplement XXI wieku dla całej rodziny.

Slajd 2

Każdego dnia pij bogatą w tlen,
jonizowaną wodę alkaliczną dla zdrowia i urody.

Slajd 3

Aquarion - najlepsze i najnowocześniejsze na świecie
urządzenie do oczyszczania i jonizacji wody.

NextPrev

Bilans wodny organizmu

 

Aby zachować homeostazę organizmu należy zadbać o właściwy bilans wody.

 

Niedobór wody w organizmie wynoszący 2-3% masy ciała obniża wydolność fizyczną, odwodnienie w granicach 5-8% masy ciała powoduje dalsze osłabienie wydolności fizycznej i psychicznej.

Utrata wody w ilości ok. 20% prowadzi do śmierci.

 

Woda w organizmie człowieka stanowi od 45-75%. Jej ilość zmniejsza się wraz z wiekiem.
Ciało noworodka zawiera 78% wody, dorosłego człowieka – 59-65%, zaś u osób w podeszłym wieku tylko 45%. Wartość ta zależy od ilości tkanki tłuszczowej, w której występuje 10-20% wody. U osób otyłych jest mniej wody ustrojowej. Organizm kobiet ze względu na większą zawartość tkanki tłuszczowej, zawiera mniej tego składnika.

 

Zawartość wody w organizmie powinna utrzymywać się na stałym poziomie, co oznacza, że bilans wody powinien być zerowy. Dodatni bilans wody występuje w okresie wzrostu i w czasie ciąży.

 

Ustrój otrzymuje wodę z płynami m.in. w postaci wody, herbaty, zup, soków, itp. i z pożywieniem o konsystencji stałej. Dzięki temu dorosły człowiek w ciągu doby przyjmuje ok. 1-1,5 l wody. Jej zawartość w żywności w postaci stałej jest zróżnicowana np.: tłuszcze i cukier prawie wcale nie zawierają wody, owoce i warzywa – ok. 90%, ryby i mięso - 70-80%, chleb – 37%. Z pokarmów stałych organizm może otrzymać ok. 1,2 l wody/dobę.

Ponadto w ustroju powstają znaczne ilości wody metabolicznej w wyniku procesów przemiany materii. Najwięcej wody powstaje w wyniku spalania tłuszczów – 1,07 g, następnie węglowodanów – 0,6 g, białek – 0,4 g. Łącznie wskutek przemian metabolicznych w organizmie powstaje ok. 300 g wody.

 

Wydalanie wody z organizmu odbywa się głównie przez nerki w postaci moczu – ok. 1500 ml, z wydychanym powietrzem przez płuca ok. 350 – 550 ml, przez skórę 500-600 ml, z kałem ok. 150 ml.

Bilans wody w organizmie (0) = woda dostarczona do ustroju (2500 l) – woda wydalona z ustroju (2500 l)

 

podażwody

 

Należy spożywać od 2-2,5 l dobrej jakości wody/dzień.

 

Co oznacza woda dobrej jakości?


To woda dostarczająca odpowiednią ilość składników mineralnych, wykazująca właściwości alkalizujące, o właściwych parametrach fizyko-chemicznych i mikrobiologicznych.

 

Należy dążyć, aby w organizmie była zachowana równowaga kwasowo-zasadowa, warunkuje to właściwy przebieg procesów życiowych (przemiany biochemiczne, funkcjonowanie narządów wewnętrznych).

 

Ze względu na przewagę spożycia składników posiadających właściwości kwasotwórcze, w celu przywrócenia i zachowania równowagi kwasowo-zasadowej w diecie powinny przeważać produkty zasadotwórcze, a także woda o odczynie zasadowym.

 

Woda o odczynie zasadowym:

  • aktywuje i równoważy naturalny system obronny organizmu;
  • wspomaga funkcje trawienne;
  • wspomaga funkcjonowanie nerek;
  • dodaje energii;
  • zmniejsza zmęczenie;
  • zmniejsza cellulit;
  • właściwe jej połączenie z codzienną dietą może wspomóc proces odchudzania.

 

W CaliVita® jest już dostępne urządzenie Aquarion, które umożliwia uzyskanie wody oczyszczonej, jonizowanej, natlenionej o odczynie alkalicznym.

 

Dzięki Aquarion można otrzymać wodę:

  • oczyszczoną – bez zanieczyszczeń fizycznych, bakterii, wirusów, metali ciężkich, chloru;
  • natlenioną – bogata w tlen;
  • jonizowaną – o odczynie zasadowym lub kwaśnym (w zależności od potrzeb).

 

Jonizowana woda alkaliczna jest wspaniałym antyoksydantem. Zawiera wiele hydroksylowych jonów (OH-), które wiążą wolne rodniki w naszym organizmie.
W odróżnieniu od wody tradycyjnej zawierającej 12-18 molekuł, klastery wody jonizowanej składają się z 6 cząsteczek, dzięki czemu jest ona łatwiej dostępna dla komórek.
Posiada ujemny poziom ORP (potencjał oksydoredukcyjny - określa zdolności do oddawania i przyjmowania elektronów, czyli do wchodzenia w reakcje chemiczne powodujące utlenianie lub redukcję). Zakres poziomu jonizacji wody alkalicznej od 1-4.


CVI Polska. Literatura dostępna w Dziale Rozwoju Produktu i Rejestracji